Halı yıkama işinin en önemli noktası olan halı türleri ve yıkama işlemleri için BTSO-MESYEB Butgem öncülüğünde eğitim düzenlendi. Eğitim ile ilgili geçtiğimiz günlerde talep toplaması yapmıştık. Bu yazımızda eğitim ile ilgili kısa bilgiler vereceğiz.

Konu Başlıkları:

İplik Türleri ve İplik Tespiti
Profesyonel bir halı yıkama işlemi için her halıyı tanımak ve halının özelliğine göre yıkama işlemi yapmak. Konu hakkında Kasım UZUNÖZ hocamı bilgilerini paylaştı.

Halı Boyama ve Boyama Teknikleri
Halı türleri ile birlikte halıların nasıl boyandığını nasıl teknik uygulandığı hakkında bilgileri de Nurcan ÇELİK öğretmenimiz bilgiler verdi.

Halı Baskı Boyama 
Halı üzerine baskı boyama ile ilgili bilgileri de Butgem Tekstil Eğitim Zümre Başkanı Umut AVCI değerli bilgilerini bizlerle paylaştı.

Halı Yıkama ve Halı Leke Çıkarma Yöntemleri
Hangi halı nasıl yıkanır? Her halı otomatik makinede yıkanır mı ? Halı yıkama işlemleri ve aşamaları. Halı yıkama ve leke çıkarma konulu eğitimi Kimyager hocamız sundu.

Eğitime katılan tüm esnaf kardeşlerimize teşekkür ediyor eğitimin sektörümüze hayırlı olmasını diliyoruz. MARHALFED olarak bu tür eğitimlere öncülük ve destek etmeye devam edeceğiz.