Halı yıkama sezonu öncesi mesleğimiz ile ilgili resmi kurumları ziyaret etmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Marmara Halı Temizleyiciler Federasyonu olarak, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliğine (BESOB) ziyarette bulunduk. BESOB Başkanı sayın A. Özkan İLHAN ile birebir makamında görüşme gerçekleştirdik.

MARHALFED Başkanı Bahattin Ersönmez:

“Sektörümüzde iş yoğunluğumuzun azaldığı bu günlerde, mesleki sorunlarımızı istişare etmek üzere bağlı bulunduğumuz oda başkanları ziyaretlerimize BURSA MUHTELİF ESNAF SANATKÂRLAR ODASI Başkanı Sn. A. Özkan İLHAN Beyi ziyaretle başladık. Başkanımıza misafirperverliği ve sektörümüze katkıları için teşekkür ederiz” dedi.

Bahattin ERSÖNMEZ

İş yoğunluğumuzun minimumda olduğu bu günlerde bu görüşmelerimiz mesleğimize büyük katkı sağlamaktadır. Karşılıklı fikir alışverişleri ile önemli kararlar alınmaktadır. 2006 yılında başladığımız halı yıkama mesleğimize değer katmak için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Ve her geçen gün daha fazla meyve almaya devam ediyoruz. Bilindiği gibi geçen yazımızda MYK halı yıkama meslek standardı güncellendi haberimiz de bu meyvelerden bir tanesidir.

Marmara Halı Temizlemeciler Federasyonu olarak hiç durmadan, mesleğimize nasıl değer katabiliriz arayışı içinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz.