DEĞERLİ ARKADAŞLAR;
Malum corona salgını nedeniyle, aktif ve yoğun geçmesini beklediğimiz 2020 sezonumuzda kaybedilmiştir. Zaten %20-30 kapasiteyle ayakta durmaya çalışırken, salgını önleme nedeniyle devletimiz tarafından uygulanan sokağa çıkma yasağı sebebiyle de bu iş hacmimiz daha da düşmektedir. Önümüzde bayram öncesi 16-17-18-19/Mayıs günlerinin, bir diğer duyuma göre de bayram sonuna kadar yani 16-27/Mayıs’a kadar da sokağa çıkma kısıtlaması gelme ihtimali vardır.
Bu kısıtlamalar öncesi sektörümüze özel izin almak için MARHALFED ‘e bağlı dernek ve illerde çalışmalarımız devam etmektedir. Özellikle 31 ilimizdeki varsa dernek başkanlarımız veya meslektaşlarımız kanalıyla bağlı olduğumuz odalara, valiliklere ve ilçelerde kaymakamlıklara verilmek üzere izin talep dilekçelerimizi verelim.
Bu konuda hepimize görev düşmektedir. Bu dilekçeleri mutlaka ulaştırmalıyız. Bazı yerlerde elden almayabilirler, buralarda iadeli- taahhütlü posta ile e-mail ile varsa tanıdık siyasi, yerel yetkili, bizlere faydalı olacak kim varsa devreye sokmalıyız. Zira yasaklamalar başlamadan bu taleplerimizi iletmeliyiz. İzin olur olmaz ama Tüm Türkiye de aynı hafta bu dilekçeleri iletirsek, sektörümüzün adını duyurmuş olur ve ilgilerini çekmeye vesile oluruz.
Bu konuda derneklerimiz üyelerimizi bilgilendirsinler, istişarelerde bulunarak, faydalı farklı görüşler de çıkabilir onları da ivedilikle hep beraber paylaşalım.
Ayın 11-12 sine kadar çalışmalarımızı hazırlayıp, ilgili oda başkanlarına verelim ve evrak kayıt numarasını mutlaka alalım ve takipçisi olalım.
Ticaret odası ve Esnaf Odaları için taslak dilekçe örneğini pazartesi paylaşacağım, her il kendine göre revize ederek bu çalışmayı hep birlikte yürütelim. Saygılarımla…
MARGALFED BŞK.
Bahattin ERSÖNMEZ