07.08.2021 cumartesi günü Yalova PHTYD başkanımız Sn. Mehmet KULABER beyin nazik davetine icabet ederek, Yalova Milletvekilimiz Sn.Ahmet BÜYÜKGÜMÜŞ beye sektör sorunlarımızı iletme fırsatı bulduk. Sn. Vekilimize güncel sorunları içeren bir rapor sunduk. Kendisi bu görüşmeden memnun olduğunu ilgili konuları Ticaret Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve İç işleri Bakanlığı’na ileteceğini ve konunun takipçisi olacağını belirterek, başkan ve meslektaşlarımıza selamlarını ilettiler. Görüşmede ev sahibi Yalova PHTD Başkanı Sn Mehmet KULABER, Bşk. Yrd. Kadir bey,Marhalfed’i temsilen şahsım,BUHTED Başkanımız Sn. Ahmet YILDIRIM, GEMHAYDER Başkanımız Sn. İbrahim ÖZ katılım sağladılar.

Yalova Dernek Başkanımız Sn. Mehmet Beye misafiroerverliği ve yakın ilgisinden dolayı teşekkür eder, bu tür görüşmelerin artarak devam etmesi ve hayırlara vesile olmasını dilerim.

Yalova PHTYD ve Yalova Milletvekilimiz Sn.Ahmet BÜYÜKGÜMÜŞ İle Biraraya Geldik

Devlet eski bakanı Bursa Milletvekili Sn. Hakan ÇAVUŞOĞLU ile bugün yaptığımız görüşmede, sektörümüzün güncel beklentileri ve sorunlarını Sayın Bakanımıza ilettik. Sektörümüzü yakından tanıdığını ve sorunlara vakıf olduğunu hatırlatan bakanımız, pandemi dolayısıyla iletişimde aksamalar olduğunu, önümüzdeki dönemde sorunlarınızın ilgili kurumlara iletilmesi ve sonuçlandırılması süreçlerinin takipçisi olacağını belirtti. Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmeye BUHTED Başkanı Ahmet YILDIRIM, Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan SALGAR ve GEMHAYDER başkanı İbrahim ÖZ de katılım sağladılar.

Bu görüşmede, Meslek kriterlerimizin tescillenmesi, Ruhsatlandırmalarda Ustalık Belgesi talep edilmesi, Kayıtdışı işletmelerin denetlenmesi, Mali destek ve teşviklere sektörümüzün ( 96-01-02) Nace koduyla dahil edilmesi ve olası bir kısıtlamada çalışma serbestliği tanınması hususlarını ana başlıklar halinde sunduk.
Görüşmede dile getirilen taleplerin, yazılı olarak bir rapor halinde kendisine gönderilmesini isteyen bakanımız, her zaman kendisine ulaşabilceğimizi belirterek, dernek başkanlarımıza ve meslektaşlarımıza selam ve sevgilerini iletmiştir.

Bizde kendisine teşekkürlerimizi sunarak, çalışmalarında başarılar diledik.